Dziś na pątniczy szlak wyszła 41. PPDR na Jasną Górę

Dziś na pątniczy szlak wyszła 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Modlimy się za tych, którzy demonstrują nienawiść do prawa Bożego a przy tym zarzucają wierzącym, że są nietolerancyjni – mówił bp Henryk Tomasik, który celebrował Mszę św. przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

W homilii ordynariusz radomski mówił, że dzisiaj chcemy prosić Chrystusa, by pogłębił w nas wiarę. – Prosimy, by nasza wiara miała wymiar zachwytu nad Chrystusem, który objawia się człowiekowi. Wiara to osobowe przylgnięcie do Chrystusa. Wiara to przyjęcie umysłem i sercem, tego co Bóg objawił – mówił.

Podkreślił, że pątnicy na trasie pielgrzymki będą błagać o mocną wiarę dla każdego, aby „chwile burz, które się dokonują w naszej ojczyźnie nie oddaliły nas od Chrystusa”. Dodał, że „nasze czasy potrzebują mocnej wiary wyznawanej życiem, ale nie tylko deklarowanej słowami”. – Nasza ojczyzna, parafie, rodziny potrzebują mocnej wiary, ludzi, którzy odważnie powiedzą w każdej sytuacji: tak, jestem chrześcijaninem – stwierdził celebrans. Bp Henryk Tomasik prosił, by Chrystus przemienił serca tych, którzy walczą z Kościołem. – Modlimy się za tych, którzy odrzucają prawo Boże dotyczące człowieka, rodziny i małżeństwa, którzy demonstrują nienawiść do prawa Bożego a przy tym zarzucają wierzącym, że są nietolerancyjni – powiedział hierarcha.

 

Pierwszy dzień pielgrzymki zakończył się w Orońsku, skąd jutro pielgrzymi wyruszą w kierunku Chlewisk.